Media Trailer

Zawieszenia wspomagające Drive-Rite

Drive-Rite należący do grupy Firestone to wiodący producent rozwiązan do coraz szybciej rozwijającego się rynku zawieszeń pneumatycznych do samochodów użytkowych.

Rozwiązania poprawiające komfort jazdy oraz bezpieczeństwo przewożonych towarów coraz częściej znajdują zastosowanie na Polskim rynku, a oferta zawieszeń pokrywa całą gamę samochodów dostawczych oferowanych w Polsce.
Najwyższa jakość wykonania, poduszki powietrzne Firestone oraz prostota użytkowania połaczona z bezawaryjnością sprawiają, że zawieszenia Drive-Rite to idealny partner w biznesie!

Dlaczego warto zamontować zawieszenie wspomagające?

Regulacja wysokości zawieszenia

Dzięki dodatkowemu zawieszeniu możemy wypoziomować pojazd, co ma duże znaczenie przy pełnym obciążeniu. Również przy jeździe z przyczepą, możemy znacznie odciążyć tylne zawieszenie samochodu.

Poprawa bezpieczeństwa i lepsze prowadzenie

Utrzymanie właściwego poziomu pojazdu przy dużym załadunku znacznie poprawia właściwości jezdne pojazdu oraz efektywność hamowania, dzięki ograniczonemu efektowi „bujania” samochodu.

Mniejsze zużycie elementów pojazdu

Dzięki poduszkom powietrznym, ograniczamy zużycie resorów, które nie są tak obciążone przez ładunek, ogranicząjąc efekt „osiadania” pojazdu.
Również hamulce ulegają mniejszemu zużyciu.

Nierównomierny załadunek?

Rozłożenie masy załadunku ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Zawieszenie pneumatyczne pozwala na skorygowanie przechyłu auta, poprzez zmianę ciśnienia w prawej lub lewej poduszczce, w zależności jak mamy załadowany towar.

Co wchodzi w skład zestawu Drive-Rite ?

Miechy pneumatyczne Firestone

Jako lider rynku poduszek pneumatycznych, Firestone oferuje produkt nr 1 na rynku. Ponad 80 lat doświadczenia w produkcji sprężyn pneumatycznych gwarantują najwyższą jakość i niezawodność działania przez wiele lat użytkowania.

Kity mocujące

Indywidualnie zaprojektowane do dedykowanego modelu samochodu. Wykonane z wysokiej jakości stali lakierowanej proszkowo. Większość kitów montażowych nie wymaga ingerencji w oryginalną konstrukcję pojazdu, a montaż jest szybki i prosty.

Panel kontrolny i kompresor

Panel kontrolny występuje w 4 wersjach, w zależności od zestawu zawieszenia. Umożliwia kontrolę ciśnienia w poduszkach i ewentualną zmianę ciśnienia poprzez załączony zawór lub dopompowanie powietrza kompresorem – w zestawach C i D.